Forum Internetowe katalog.iq24.pl http://katalog.iq24.pl pl Moja opinia o kosmetykach naturalnych 05.09.2017 09:25:47 Ivonka http://katalog.iq24.pl/rss_wejscie.asp?grupa=253517&temat=461902&komentarz=2462101
W całej Unii Europejskiej nie zorganizowano do tej pory restrykcyjnego systemu obligatoryjnych norm, które określałyby definicję kosmetyku naturalnego, w związku z czym producenci mogą szaleć ze składami i etykietami, co sprawia, że de facto mijanie się z prawdą jest na porządku dziennym. Za naturalny można uznać każdy kosmetyk zawierający chociażby wodę, bo ta jest naturalne. A co z resztą składników? Reszta to emulgatory, konserwanty, parabeny, parafina i SLS – czyli same powodujące podrażnienia i szkodliwe rzeczy, których nie może być w prawdziwych kosmetykach, określanych jako kosmetyki ekologiczne. Te najlepsze kosmetyki ekologiczne idzie jednak znaleźć.

Jak? Dzięki certyfikatom, oczywiście. Obecnie najlepszym gwarantem tego, że to, co mamy w ręku to kosmetyki organiczne to certyfikat jednej z tych organizacji: NaTrue, Eccocert, BDIH, Demeter, Neuform.

Produkty takie powinny zawierać nie mniej niż dziewięćdziesiąt pięć procent surowców pochodzenia naturalnego, czyli: roślinne oleje (na przykład olejek arganowy, olej lniany, olej kokosowy), tłuszcze oraz woski, wyciągi z ziół, naturalne olejki eteryczne, soki owocowe. Przy czym wszystkie te surowce powinny, rzecz jasna, pochodzić z monitorowanych upraw bio, jakie spełniają jasno sprecyzowane wymagania, które dotyczą gleby, sposobu zbioru, przetwarzania oraz formy produkcji. Ekstrakty roślinnie winno się przetwarzać fizycznie, nie zaś chemicznie.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, certyfikowane produkty nie mogą zawierać chemicznych emulgatorów, konserwantów ani surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, z martwych zwierząt, z produktów petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych i barwiących ani syntetycznych konserwantów. Nie mogą być także testowane na zwierzętach ani zawierać surowców weryfikowanych w ten sposób.

Takie właśnie są nasze kosmetyki naturalne. Wytwarzane z organicznych surowców nasze rosyjskie kosmetyki naturalne dają pełną gwarancję bezpieczeństwa dla skóry oraz są etyczne względem traktowania zwierząt. Bazują na naturalnych ekstraktach i nie zawierają szkodliwych emulgatorów, konserwantów ani SLS’ów. Nasz sklep z kosmetykami naturalnymi oferuje bardzo szeroki wybór kosmetyków organicznych, pochodzących z bio upraw. Wybierając nasze produkty masz pewność, że kupujesz dla siebie coś, co przyniesie ci zdrowie zamiast ci zaszkodzić.
]]>